نماد اعتماد الکترونیکی

چگونه حالت بازی (Game Mode) را در ویندوز ۱۰ کریترز فعال یا غیرفعال کنیم؟

چگونه حالت بازی (Game Mode) را در ویندوز ۱۰ کریترز فعال یا غیرفعال کنیم؟

حالت بازی (Game Mode) ویژگی جدیدی است که در به‌روزرسانی کریترز به ویندوز ۱۰ اضافه شده است و کمک می‌کند تا سیستم شما منابع سخت افزاری خود را به صورت بهینه شده در اختیار بازی قرار دهد. در ادامه با چگونگی فعال یا غیرفعال کردن آن آشنا خواهیم شد. با وینفون همراه باشید!

در تستی که ما انجام داده‌ایم، متوجه شدیم که حالت بازی در سیستم های قوی تاثیر چندانی در عملکرد بازی ندارد. اما به هر حال اگر شما مجبور هستید که چند برنامه را به همراه بازی به صورت همزمان باز کنید، یا اینکه سیستم شما قوی نیست، حالت بازی بسیار برای شما کارآمد خواهد بود. علاه بر این، مایکروسافت قصد دارد در به‌روزرسانی های آینده این ویژگی را بهبود ببخشد. به هر حال دانستن چگونگی کار با این ویژگی ضرری ندارد.

فعال سازی حالت بازی به طور پیش فرض

شما می‌توانید حالت بازی را از طریق تنظیمات ویندوز ۱۰ به طور پیش فرض فعال کنید. این به آن معنی است که پس از فعال شدن این ویژگی به طور پیش فرض، در حین اجرای همه‌ی بازی هایی که مایکروسافت آن ها را تست کرده و به صورت رسمی در استور ویندوز قرار داده، حالت بازی نیز به طور پیش فرض اجرا خواهد شد.

  • برای شروع تنظیمات ویندوز را باز کنید. می‌توانید علامت چرخ دنده را از منوی استارت کلیک کنید تا تنظیمات باز شود.
  • روی گزینه‌ی Gaming کلیک کنید.
  • حال روی گزینه‌ی Game Mode کلیک کنید.

  • حال کلید Use Game Mode را فعال کنید.

فعال سازی حالت بازی در حین اجرای بازی

شما می‌توانید حالت بازی را در اجرای هر نوع بازی دیگر نیز فعال کنید، خواه مایکروسافت آن را تست کرده باشد،خواه نه. برای این امر، شما نیاز است تا نوار بازی (Game Bar) را اجرا کنید.

  • در حین اجرای بازی کلید میانبر Windows + G را بزنید.
  • در این هنگام، با نشانه‌گر موس شما نمایان شود. پس در پنجره‌ی باز شده بر روی علامت چرخ دنده کلیک کنید.

  • حال بر روی Enable Game Mode کلیک کنید.

در حالی که حالت بازی، تفاوت چندانی در اجرای اکثر بازی ها در سیستم های قوی ایجاد نمی‌کند، اگر شما مجبور به اجرای چند برنامه به صورت همزمان با بازی هستید یا اینکه سیستم شما منابع سخت افزاری ضعیفی دارد، این ویژگی می‌تواند مفید باشد.

منبع :    www.winphone.ir

پاسخ

* نام:
* ایمیل: (منتشر نشده)
   وب سایت: (آدرس سایت باhttp://)
* توضیح:
وارد کردن کد